KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 14908107
nr 1490 8107
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Träsnitt, Vinterlandskap. Signerad, numrerad 140/510, daterad -82 cm, yttermått inklusive ram: 56x50 cm
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Utrop:
300 kr
måndag 19 september 2022
kl 18:49:33
Hans Kajtorp
Läs mer om Hans Kajtorp